Tegoroczna edycja targów poświęconych rozwojowi automatyzacji odbyła się 10-11 maja 2022 roku. Sprawdziliśmy jak prezentowali się prelegenci i wystawcy z całego świata podczas Warsaw Industry Automatica.

Na stanowiskach firm specjalizujących się w dziedzinie automatyzacji i robotyzacji zobaczyć można było wiele ciekawych rozwiązań; od długo już istniejących, ale wciąż unowocześnianych rozwiązań takich jak automaty montujące części, aż po roboty wielofunkcyjne, czy urządzenia wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość.

O poziomie wystaw świadczyła obecność takich firm jak, Siemens, Nokia czy nawet wiodący w kwestii automatyzacji swoich usług Amazon.

Wykłady na targach również obfitowały w ciekawe i ważne z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorstw tematy. Można było usłyszeć choćby prezentację pt. „Identyfikacja zagrożeń cyberbezpieczeństwa w sieciach OT, IoT czyli o czym wiedzieć trzeba planując robotyzację i automatyzację przedsiębiorstwa” autorstwa Michała Kołodziejczyka Dyrektora Pionu Technologii IT – ENCON. Cyberbezpieczeństwo jest tematem, który w ostatnich latach rośnie na znaczeniu i nie mogło zabraknąć licznych odniesień do tej kwestii podczas wykładów.

Mogliśmy także posłuchać o opcjach wsparcia finansowego w trakcie wdrażania czy rozwoju nowych technologii do swojej organizacji oraz o tym jak dziś wygląda stan i możliwości polskiego przedsiębiorcy w tym temacie.

Dwa dni pełne ciekawych dyskusji i ważnej wiedzy w nowoczesnym wydaniu oraz niezliczona ilość wypróbowanych, przetestowanych nowinek ze świata automatyzacji i robotyzacji zostawiły miłe wspomnienia i chęć do powrotu na targi w przyszłym roku.