TechSoup Polska ruszyła w ogólnopolską trasę na spotkania z organizacjami pozarządowymi. W ramach cyklu “TechSoup rusza w Polskę” zespół organizacji zawitał do Białegostoku 6 maja 2016 r. Podczas spotkania w Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych Fundację Biznes Odpowiedzialny Społecznie reprezentowała nasza Project Manager Anna Hykiel.

Na ponad 3-godzinnej sesji zaprezentowano wiele cennych informacji na temat przydatnego w działalności NGOsów oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz opowiedziano o tym po co i jak korzystać z nowych technologii. Można było także zdobyć informacje, jak pozyskać produkty technologiczne po specjalnych opłatach lub niekiedy nawet bezpłatnie.

Fundacja TechSoup na co dzień dostarcza organizacjom pożytku publicznego oraz organizacjom pozarządowym technologię, środki, usługi i wiedzę niezbędną do wykorzystania nowych technologii w ich działalności na rzecz obywateli. Ułatwia też przepływ informacji, wiedzy technologicznej, usług oraz nawiązywanie kontaktów między sektorem biznesowym, pozarządowym i administracją publiczną.