„Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”

Program wieloletni na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 – edycja 2021

„Cyfrowy senior” Włączenie cyfrowe czyli działania na rzecz zwiększania umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami i korzystania z nowych mediów przez osoby starsze

wartość dofinansowania; 243 950,00 PLN

całkowity koszt inwestycji; 280 950,00 PLN

„Cyfrowy senior” włączenie cyfrowe to działania na rzecz zwiększania umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami i korzystania z nowych mediów przez osoby starsze w województwie podlaskim. Celem projektu jest aktywizacja osób powyżej 60 roku życia i przeciwdziałanie e-wykluczeniu w obszarze rozwoju kompetencji cyfrowych, poprzez szkolenia i warsztaty praktyczne, które umożliwiają nabywanie nowych kompetencji w cyfrowym świecie. Efektem realizacji Projektu ma być włączenie cyfrowe Seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce, rozwój funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i umiejętności korzystania z IT w codziennym życiu. Projekt odpowiedzią na ważne problemy zauważalne wśród osób w przedziale wiekowym 60+.

Rozpoczęliśmy zapisy dla seniorów do projektu „Cyfrowy Senior” z Programu Aktywni+

Wszystkich Seniorów w wieku 60+ z województwa podlaskiego zapraszamy do naszego nowego projektu pt. „Cyfrowy Senior”, który uzyskał dofinansowanie z Programu Aktywni+. Projekt obejmuje działania na rzecz zwiększania umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami i korzystania z nowych mediów przez osoby starsze. Działania skierowane są do 60 osób starszych (w wieku 60+) z województwa podlaskiego.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną nast. warsztaty:

  1. szkolenia i warsztaty z zakresu zwiększania umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami i korzystania z nowych mediów,
  2. edukacja finansowa dla seniorów,
  3. zajęcia „bezpieczny senior”
  4. Senior na zakupach online
  5. spotkanie integracyjne pt. Moje hobby i zainteresowania w internecie”

Bliższe informacje i zapisy pod nr tel. 536210297 lub osobiście w naszym biurze w Białymstoku przy ul. Celowniczej 27, w godz. 09:00 – 15:00.
Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony bosfundacja.pl gdzie będziemy na bieżąco publikować informacje dotyczące projektu.